Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Více viz "Ochrana osobních údajů". Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

O LÁZNÍCH ŘEKLI...

"Používám oba typy Clifton vodních lázní - míchané i nemíchané. Jsou ideální pro pomalou přípravu ryb s různými příchutěmi a kořením. Výsledek je vždy stejný, velmi jemná a úžasná chuť, šťavnatost, přirozené aroma a vůně. Neméně důležitá je i efektivita vaření z hlediska nákladů a minimalizace množství odpadu", říká TOM AIKENS majitel stejnojmenné restaurace oceněné Michelinskými hvězdami.

Celý článek

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Vodní lázeň Clifton Food zvítězila v prestižní soutěži Caterer & Hotelkeeper Equipment & Supplies Excellence Awards 2009.

Tato prestižní soutěž oceňuje inovativní produkty v oblasti profesionálních gastronomických zařízení, které mají přínos k rozvoji stravovacích služeb.

Celý článek

Tým Britské kulinářské federace získal 35 medailí na světové kuchařské olympiádě, která se konala v Erfurtu v říjnu 2008. Tým používal k vaření výhradně Clifton Food míchané, nemíchané a duo vodní lázně.

Celý článek

 

 

KONTAKT
LABtechnik,s.r.o.
Studentská 812/6
62500 Brno
 547 253 119
E-mail: info@labtechnik.cz

VŠE O SOUSVIDE » Provozní výhody

Výhoda Sous vide spočívá v přesně stanoveném postupu jako je délka a teplota vaření. Při přípravě pokrmů a dodržení postupů je lidská chyba vyloučena a pokrm je vždy mimořádně kvalitně připravený. Připravované pokrmy si zachovávají svoji šťavnatost, svou typickou chuť a texturu. Příprava metodou Sous vide je vhodná k přípravě všech druhů mas, zeleniny, přípravu omáček, dezertů apod. Vodní lázně Clifton umožňují profesionálním kuchařům jednoduše připravovat pokrmy metodou Sous vide. Lázně jsou vybaveny velmi citlivou mikroprocesorovou PID regulací teploty umožňující rovnoměrné  a pomalé vaření. Cirkulační lázně nekompromisně udržují  teplotu vody v celém prostoru lázně s přesností na +/-0,01°C.

Připravené pokrmy metodou Sous vide mohou být jednoduše zchlazeny pro pozdější použití a lze je skladovat při teplotě +2°C ... + 3°C. Sous vide umožňuje snižovat odpad což je velmi efektivní a žádoucí způsob vaření.


Vaření ve vakuu a při nízkých teplotách má následující výhody:

  • minimální ztráta hmotnosti připravovaných pokrmů, možnost jednoduše vakuovat a skladovat jednotlivé porce
  • minimální smrštění objemu potraviny, ztráta hmotnosti činí max. 5%
  • zachování chuťových a aromatických látek v potravině
  • zachování barevnosti potravin
  • vaření ve vakuu zabraňuje tzv. vyplavení minerálních látek z připravovaného pokrmu
  • výzkum ukázal, že při vaření metodou Sous vide zůstává v pokrmu podstatně více vitamínů než při konvenčním způsobu tepelné přípravy
  • nižší spotřeba el. energie v porovnání  s konvenční troubou nebo grilem
  • různé druhy pokrmů mohou být současně vyřeny v jedné vodní lázni
  • vysoká úspora času, optimalizace práce v kuchyni
  • při zachování přesného postupu vaření budou výsledky vždy naprosto stejné